موج ششم وبلاگستان ؛ طبیعت ایران قربانگاه پاسداران محیط زیست، چرا؟

شمار شهدای سبز محیط زیست به ١١١ تن رسید

موج سبز : موج ششم وبلاگستان به پا خیزد

لیست سیاه محیط زیست ایران در سال ٨٩ با مرگ چهار محیط بان مظلوم دیگر کامل شد. هنوز داغ دو محیط بان کشته شده در استان های خراسان شمالی و  سیستان و بلوچستان در دلهای دوستداران محیط زیست زنده است که حالا خبر کشته شدن چهار محیط بان دیگر داغ دلها را چند برابر کرد.

به نقل از سایت زیست محیطی موج سبز چهار مامورد گارد محیط زیست در حین انجام ماموریت در محدوده روستای دوشان در ١٠ کیلومتری سنندج مورد هجوم عده ای ناشناس قرار گرفتند و هر چهار تن به ضرب گلوله به شهادت رسیدند. کشته شدن این چهار تن بسیار مشکوک بوده و قاتلین همچنین خودروی سازمانی آنها را به ته دره انداخته بودند.

حامیان محیط زیست با اعلام عزای عمومی در فضای مجازی وبلاگستان در راستای حمایت محیط بانان بی دفاع از امروز به مدت یک هفته داغ از دست دادن حافظان طبیعت را در قالب موج ششم وبلاگستان برگزار خواهیم کرد و در همین رابطه از کلیه دوستداران و فعالین محیط زیست ایران می خواهیم که با این موج همراه شوند و سکوت خود را بشکنند و صدای اعتراض خود را فریاد بزنند.

..................

جالب اینجاست هر چند در خبر رسانی موج سبز و سایر خبرگزاری ها حرفی از قاتلین این محیط بانان زده نشده اما در گوشه و کنار و از اخبار غیر موثق خبر رسیده است که قاتلین شناسایی شده اند ولی به دلیل اینکه عضو یک نهاد نظامی هستند هنوز برخوردی با آنها نشده است.

 

 

/ 11 نظر / 141 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سردبیر

درود برشما. واقعا متاسفم و به خانواده این عزیزان تسلیت می گم امیدوارم مسئولین ما از خواب غفلت بیرون بیان. البته این امید ناامید می شود.

سردبیر

بهار یک نقطه دارد نقطه آغاز بهار زندگیتان بی انتها باد سال نو پیشاپیش مبارک

مژده دهید باغ را بوی بهار می‌رسد... نوروزپیشاپیش مبارک همراه بابهترین امیدها[گل]

خاله زنک

کامنت قبلی من بودم پس چرااسمم ثبت نشده!!!

روحاني(سردبير)

درود برشما. روز زمین پاک رو به شما تبریگ می گویم امیدوارم فقط وفقط این تبریک گفتن ها نباشد و دوستداران محیط زیستمان تا آنجا که توان دارن برای این زمینمان قدم بردارن و مطمئن باشیم زمین بدون پاسخ نخواهد ماند

عابدی کارشناس ارشد محیط زیست

امروز، روز تقدیر از طبیعت است. ما همه یک صدا فریاد می زنیم: زنده باد طبیعت زیبا! ای درختان سبز! ای روشنایی آسمان آبی! ای همه آب ها، رودها و اقیانوس ها! ای شادمانه ترین پرندگان! امروز روز شماست. به احترام شما زندگان، امروز جشن گرفته ایم؛ جشنی به وسعت همه کوهستان ها، جلگه ها، مرتع ها و همه بوستان هایی که آرامش و هوا و غذا را به ما انسان ها هدیه می کنند. ما امروز، قول می دهیم که دیگر یادمان نرود که چقدر به این همه طبیعت و روح، محتاجیم. ما امروز، پیش خداوند قسم می خوریم که حق و احترام همه جانوران را عزیر بداریم. به مرغان دریا و خشکی تعهد می دهیم که آسمان هایشان را سیاه نکنیم 15 خرداد روز جهانی محیط زیست گرامی باد

sara

akhei...narahat konande bud vaghean.... merc az inke be blogam sar zadin o cm gozashtin...man dust daram blogetuno va ba ejaze sar khaham zad behetun :) sara

روحانی

درود برشما. نیستید آقای احتسابیان؟ به همین زودی از محیط زیست خسته شدید!! منتظر مطلب جدید هستیم